Planując wakacje bez trudu, natkniemy się na możliwość wyczarterowania jachtu nad wybranym akwenem. Tego rodzaju sposób spędzania wolnego czasu ma szereg swoich zalet, a jedną z nich jest wolność i niezależność. Chcąc zakosztować multum wrażeń podczas rejsu jachtem, trzeba go uprzednio wynająć, a to może być dla wielu osób nie lada kłopotliwe. Dlatego też niniejszy tekst skupi się na tym, na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę, planując czarter jachtów.

Czym kierować się w czasie wyboru jachtu?

Pierwszym elementem, jaki jest wart naszej uwagi jest model łodzi. Kolejne nie mniej istotne kwestie nasuwają się wręcz same, a mianowicie jej wiek, ilość koi i kabin, wiek i rodzaj żagli (rolowane czy nie) i tym podobne kwestie techniczne. Czasem też trzeba zwrócić uwagę na zanurzenie jachtu czy wysokość masztu, co wynika z typu akwenu, po jakim będziemy żeglować. Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe. Czasem warto też sprawdzić, czy jacht dysponuje pozwolenie na żeglugę nocną lub pływanie po wodach terytorialnych.

Jak widać kwestii obejmujących czarter jachtów mamy sporo i warto na nie zwracać uwagę. Dzięki temu późniejsza podróż będzie znacznie przyjemniejsza.